kalimah.top
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 #

g-bani – lufte me demonat كلمات اغاني

Loading...

[hook]
u bene ca vjet qe luftoj me demonat
kunderaktiv ful ne te gjitha zonat
ndersa ata rrinin kot si barbonat
i meritoj puthjet e saj dhe milionat (x2)

[g_bani]
te shkuaj me seder, me stilolaps dhe leter
te shkruaj me fletore sikur ne kohen e vjeter
qe muzika ishte tjerer, kishte tjeter kuptim
kishte pafajshmeri dhe fjale te thena me nxitim
355 numra, ne telefonin tim
ishim grupi me i sakt nga shqipet ne emigrim
ca ndodhi kshu, ca u be ca ndryshoi
lumturin e gjeti, ai qe e kerkoi
njeri ne australi shkoi, tjetri ne amerik
njeri ne studio dit e nat, tjetri nuk ben me muzik
dikush ka frik, u mbyll ne nje shtepi
per dike tjeter kalon koha diku aty ne nje qeli
une perseri, i leshoj vargjet ne seri
popayedi music studio per kete vit te ri
a te rri a te mos rri, sa njerez i lendova
te lutem o zot me jep ate qe te kerkova
[refren]
u ben ca vjet qe luftoj me demonat
kunderaktiv ful ne te gjitha zonat
ndersa ata rrinin kot si barbona
i meritoj puthjet e saj dhe milionat (x2)

[popayedi]
jane munduar, te me shkelin posht
popay nuk bie lehte behet me i forte
floket po zbardhen, avash avash 30 vjec
merzitem kur kujtoj shoket qe sjan ne jet
asfalti na ka mare cunat me te mire
dhe nga burgjet dua shoket time te jene te lire
me behet qefi, tjetri me dy femij
te them me te verteten bani i kame pak zili
jo se s’mundem, te kem dhe un nje bebi
po dua kur te linde te jetoj me mire se mbreti
i pershendese, te gjithe shoket tane
ne kanada dhe ne belgjike ska rendsi ku jane
akoma me muzik jam bere muzikant
qe femij kam qene talent dhe talente shum i madh
jam i sigurt, tani qe me degjoni ha
ju behet qefi yo dhe ju kujtoni ha

[refren]
u bene ca vjet qe luftoj me demonat
kunderaktiv ful ne te gjitha zonat
ndersa ata rrinin kot si barrbona
i meritoj puthjet e saj dhe milionat (x2)